Nullamlacus dui ipsum

Nullamlacus dui ipsum conseque loborttis non euisque morbi penas dapibulum orna. Urnaultrices quis curabitur phasellentesque congue magnis vestibulum quismodo nulla et feugiat. Adipisciniapellentum leo ut consequam ris felit elit id nibh sociis malesuada.

Continue Reading »

Teachers Login Here

Teachers Login Form

 

Pupils Login Here

Pupils Login Form

 Przewodniczący Klubu - Anna Jaśkiewicz
Zastępca Przewodniczącego Klubu - Blanka Borowiec-Szczepańska
Zastępca Przewodniczącego Klubu - Izabella Krasowska-Salamon
Sekretarz Klubu - Adriana SzczepańskaKlub-Komisja Szpiców i Psów Ras Pierwotnych powstał w 1990r. Pierwszym przewodniczącym Klubu był p.Zygmunt Jakubowski, który piastował stanowisko w latach 1990-2018.
Pan Zygmunt Jakubowski o sobie:
"Moje zainteresowanie szpicami zaczęło się od chow chow.
Wychowałem się w rodzinie, w której psy rasowe stanowiły uzupełnienie domów, zamiłowań myśliwskich, wzrastałem zatem w poczuciu poszanowania psa mądrego, użytecznego i pięknego. Zabierano mnie na wystawy – corocznie organizowane w Warszawie w ogródku Doliny Szwajcarskiej czy na Bagateli. W rodzinie były setery, wyżły, jamniki, cockery, foksteriery i airedale. Wśród znajomych moich rodziców i moich kolegów szkolnych były pudle (duży biały), białe szpice (różne Puszki), bernardyny i pekińczyki. Tak więc od zarania życia miałem styczność i obeznanie z psami rasowymi.
Ten spokój i monotonię przyzwyczajenia zakłóciło – jak się okazuje na zawsze – spotkanie z chow chow. Było to przed wybuchem II Wojny Światowej, a więc siedemdziesiąt dziewięć lata temu. Jego grube łapy, rude umaszczenie, twarz – pamiętam do dziś. To zwierzę mnie zachwyciło, to była fascynacja od pierwszego wejrzenia, na całe życie. Wojna, okupacja, obozy, niewyobrażalne zmiany uniemożliwiły realizację zainteresowań – ale chow z myśli mi nie wyleciał. Wręcz odwrotnie, już później z biegiem lat poszerzało się zainteresowanie jego historią, pokrojem ale i charakterem. O moich chowach opowiem w następujący sposób. Każdy z nich wzbogacił moją wiedzę o rasie, o jej bogactwie i pięknie. I tak jak każdy pasjonat rasy obrastałem w literaturę (pewnie mam prawie wszystko co napisano o chowach), znaczki pocztowe, bibeloty…"Od roku 1991 Klub-Komisja organizuje Klubową Wystawę Szpiców i Psów Ras Pierwotnych, podczas której można zdobyć tytuł Zwycięzcy Klubu.

Klub jest Komisją Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce.
Główne zadania Klubu to m.in.:
- opracowywanie stanu hodowli na bazie danych z sekcji ras w Oddziałach ZKwP,
- organizowanie corocznej Wystawy Klubowej we współpracy z jednym z Oddziałów ZKwP, na której przyznawany jest tytuł Klubowy Zwycięzce Roku
- wydwanie pism klubowych.